MUSTAFA ŞADAN EREN

  Yazı Boyutu - 14 +

MECLİS BAŞKANI

ÜYE FİRMA ADI : ASİSTAN ELEKTRONİK DANIŞMANLIK PERSONEL SERVİS ORGANİZASYON ARACILIK ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ BİLİŞİM REKLAMCILIK TURİZM NAKLİYAT TİC. LTD. ŞTİ.
ÜYE ADRESİ : DEĞİRMENDERE MAH. TERMİNAL SOKAK ASAYİŞ ŞUBE YANI MERKEZ/TRABZON
ÜYE TELEFONU : 4623444661
ÜYE FAKS :
Özgeçmiş

1953 yılında Trabzon'da doğdu. İlköğrenimini Yavuz Selim İlkokulunda, orta ve liseyi Trabzon Lisesi’nde okudu. Ticaret hayatına erken atılması sebebiyle ve işlerinin yoğunlaşması üzerine eğitim gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nden 7. sömestrde kaydını dondurdu.

1971 yılında dededen kalma Eren Ambarı Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti ile yurt içi nakliyeciliğine başladı. Daha sonra Sırrı Eren Vapur Acenteciliğini kurdu ve deniz taşımacılığı ile uğraştı. 1976 yılında ortağı olduğu Transgür International Transport Beynelmilel Nakliyat Şirketi ile firma olarak 1983 yılında Trabzon Kurumlar Vergisi ikincisi, takip eden 10 yılda da hep ilk 10 firmanın içerisinde yer aldılar. Halen turizm, nakliyat ve inşaat işleri ile iştigal etmektedir.

Ayrıca 1991 yılından beri ortağı olduğu Batra Dış Ticaret ve Turizm Ltd. Şti. firması ile mobilya ve dayanıklı tüketim malları konusunda faaliyet göstermektedir.

1986 - 1999 yılları arasında 2 dönem Trabzonspor'da yöneticilik, basın sözcülüğü yaptı. Trabzon amatör spor kulüplerinden Gençlerbirliği, İdmanocağı ve Doğanspor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık yaptı.

1991 - 1993 yılları arasında Doğru Yol Partisi Trabzon İl Başkanlığı yaptı.

1994 yılında Trabzon İl Genel Meclis Üyeliği’ne ve İl Genel Meclis Başkan Vekilliği’ne seçildi ve bu görevi 1999 yılına kadar sürdürdü.

1999- 2009 yılları arasında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

2005 yılında yapılan TOBB Olağan Genel Kurulu’nda da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. 2010 yılına kadar Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2009-2010 yılları arasında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı yaptı ve 2014 yılından itibaren halen Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı görevini yürütmektedir.

2010-2017 yılları arasında MESA Hastanesi’nin TOBB tarafından devralınmasının ardından TOBB ETÜ Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Halende TOBB-ETÜ Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı devam ediyor.

2019 yılında Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Evli, 2 Çocuk Babası ve 2 Torun sahibidir.

Görevleri

Uluslararası Karadeniz Kulübü Yürütme Kurulu Üyeliği (CPMR)

Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şube Yönetim Kurulu Üyeliği,

Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği,

Akçaabat, Beşikdüzü, Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanvekilliği, Yönetim Kurulu Başkanvekilliği,

Trabzon Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Kurulu Yönetim Kurulu Başkanlığı,

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Mütevelli Heyeti Üyeliği,

Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı (TOBEV) Yönetim Kurulu Üyeliği,

Selimiye Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği,

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği,

Yapı Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,

SEGEM Yönetim Kurulu Üyeliği,

Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği,

TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği,

TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği,

GS1 Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği görevlerinde bulundu.

Galeri