15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

  Yazı Boyutu - 14 +

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin tüm dünyaya Türk milletinin demokrasi ve milli iradeden başka hiçbir seçeneğe boyun eğmeyeceğini gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ülkemizin istiklaline, istikbaline ve milletin iradesine karşı yapılan hain saldırıyı unutmadık.

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4. yıldönümündeyiz. Türk milleti, 15 Temmuz gecesi gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan hiçbir iradeyi meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milli irade dışında bir seçeneğe asla boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Yüce milletimiz, her yaştan, her meslekten ferdiyle ülkemizi karanlığa götürmek isteyenlere karşı tarihi bir mücadele vermiştir. Türk Milleti, birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimiz cesaretle ve inançla vatanını bir kez daha savunmuş yeni bir milli direniş destanına imza atmıştır. Fetö terör örgütü mensuplarına karşı vatan savunmasında göğsünü siper eden tüm vatan evlatlarıyla iftihar ediyoruz. Türk iş dünyası olarak, ülkemizin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini alması için aynı ruh ve inançla çalışmayı, üretmeyi sürdürüyoruz. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4'üncü yıldönümünde, demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden kahraman şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz.