PROJE KOORDİNASYON OFİSİ

  Yazı Boyutu - 14 +

2006 yılından beri bölgenin birçok alanda stratejik gelişimine katkı sağlayan ofisimiz bugün bölgesel, ulusal ve uluslararası anlamda önemli başarılar elde etmeye devam etmektedir.

Proje Koordinasyon Ofisi olarak, iş birliği, güç birliği yaklaşımıyla ilgili bütün kurum, kuruluş, dernek ve girişimcilerin ortaklığı ve destekleriyle bölgemize önemli projeler kazandırmanın ve bu bağlamda bugün birçok bölgede örnek olarak gösterilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

İnanıyoruz ki, yine değerli paydaşlarımız ile bu bölgenin hedeflerine, hedefleriyle geleceğine değer katmak için tüm çalışma azmimiz ve kararlılığımızla hizmet vermeye devam edeceğiz.

BİZ KİMİZ

Proje Koordinasyon Ofisi 1 Şubat 2006 yılında bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine yönelik çözüm mekanizmalarının doğru kaynaklarla, doğru yöntemlerle ve kurumsal bir altyapıyla doğru bir şekilde yönetilmesi ve koordinasyonun sağlanması için kurulmuştur.

Güçlü bir sivil toplum bilinci ile ileri teknolojiyi kullanan, rekabet gücü ve katma değeri yüksek bir bölge yaratmak misyonu ile kurulan olan PKO bölgenin istihdam, yatırım, çevre vb. sorunları ile ilgili bütün kurum, kuruluş ve kişilerin katılımlarını sağlayarak ve bölgede proje üretim kapasitesini arttırarak bölge sorunlarına sürdürülebilir çözümler ve yenilikçi stratejiler geliştirmeyi hedefleyerek bölgedeki misyonunu gerçekleştirmektedir.

Proje Koordinasyon Ofisi, yürüttüğü projeler, gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantıları, seminerler, eğitimler, proje hazırlama ve yürütme danışmanlığı, fikri tescil hakları, yatırım danışmanlığı, uluslararasılaşma ve benzeri faaliyetler ile bölgede önemli bir farkındalık yaratarak proje kültürünün oluşması ve gelişmesine katkı sağlamakta ayrıca birçok kurumlar, kuruluşlar, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, girişimciler ve KOBİ’lere verilen desteklerle çok sayıda projeyi bölgemize kazandırmaktadır.

Türkiye’de tanınır hale gelen Proje Koordinasyon Ofisi ayrıca birçok farklı ülke ile ortaklaşa yürüttüğü uluslararası projelerle bölgeye birçok yeni uygulama transfer etmekte ve AB uyum sürecine önemli katkılar sağlamaktadır.

Proje Koordinasyon Ofisi bundan sonraki süreçte de hem bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmaya hem de bölgede nitelikli ve uzun ömürlü girişimlerin yaratılmasında katkıda bulunmaya devam edecektir.

Web Sayfasına ulaşmak için tıklayınız