DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ

  Yazı Boyutu - 14 +

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı uluslararası düzeyde temsil eder. Çeşitli alanlarda işbirliği ve iyi niyet protokollerinin imzalanmasından sorumludur. Yabancı odalarla geliştirilecek işbirliği görüşmeleri, Türkiye’deki büyükelçiliklerin Ticari Ataşelikleri ile geliştirilecek işbirliği görüşmelerini yürütür.

Dış İlişkiler Birimi ülke raporları, sektör raporları gibi uluslararası ticaret alanında araştırma ve analiz çalışmaları yapar.

Trabzon ticaret ve sanayisinin uluslararasılaştırılmasını sağlamak, yeni işbirliği fırsatları oluşturmak ve var olan işbirliklerini geliştirmek amacı ile Uluslararası Teknik İnceleme Gezileri ve uluslararası fuarlara katılım ve

Meclis üyelerine ve oda üyelerine vize işlemleri ile ilgili konularda her türlü bilgilendirme hizmetini gerçekleştirir ve istendiği takdirde vize işlemleri takip eder.

Odamız üyeleri ile bölgemizde iş arayan kişileri eşleştirmek amacıyla, iş başvuru formları ile veri tabanı oluşturur ve üyelerin taleplerine göre ilgili iş başvuru formlarını yönlendirir.

Yerel fuar başvurularının alınması, denetimi, raporu ve tanıtımı ile ilgili süreçleri yürütür.

Sigortacılık işlemlerinin yürütülmesi. ( Konuyla ilgili olarak TOBB'un bünyesinde kurulan Sigorta Müdürlüğünün www.sigorta.org.tr web adresinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. )Dış İlişkiler Memuru

Adres : Pazarkapı Mahallesi Sahil Caddesi No:103 61200 / TRABZON

Tel : 0 (462) 326 80 70 - 264

Faks: 0 (462) 321 88 77

E-posta: