Kuzey Makedonya'daki yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

  Yazı Boyutu - 14 +

09.05.2024, TRABZON, TTSO- Kuzey Makedonya'nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Düzenlenen toplantıda Kuzey Makedonya'daki yatırım fırsatları TTSO üyesi iş insanlarına anlatıldı.

Kuzey Makedonya'nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, TTSO Başkanı Erkut Çelebi'yi makamında ziyaret etti. Kuzey Makedonya Trabzon Fahri Konsolosu Sırrı Eren, TTSO Yönetim Kurulu ve meclis üyelerinin de yer aldığı ziyarette Başkan Çelebi konuk büyükelçiye oda üyeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

YATIRIM FIRSATLARI ANLATILDI

Kuzey Makedonya'daki yatırım fırsatlarının anlatıldığı toplantıda ise Büyükelçilik Ticaret Müsteşarı Suzana Tuneva katılımcılara bir sunum yaptı. Sunumda, Kuzey Makedonya'nın Avrupa'nın önemli bir ulaşım kavşağında bulunduğu belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Kuzey Makedonya, 600 milyondan fazla nüfusa sahip 40 ülkedeki pazarlara ücretsiz erişim sağlamak için uygun konumdadır. Bölgesindeki en düşük vergi ve enflasyon oranlarına sahiptir. Yabancı yatırımcılar için cazip teşvik ve hibe oranları ile yatırım desteklerine sahiptir. Kuzey Makedonya'da özellikle makine ve otomotiv bileşenleri endüstrisi, sağlık sektörü, tıbbi cihaz ve ilaçlar, tarım ve gıda işleme, hayvancılık, enerji, tekstil ve giyim, turizm, gayrimenkul ve inşaat, altyapı ve finans sektöründe önemli yatırım fırsatları ve olanakları bulunmaktadır."

Makedonya'da yapılacak yatırımlar ve diğer konular hakkında Makedonya- Türkiye Ticaret Odası ile Büyükelçilikten detaylı bilgi alınabileceği belirtildi.

 

    Fotoğraf Galerisi