SRILANKAN AIRLINES LIMITEDIN STRATEJIK OLARAK DEVLET ELIYLE SATIŞI IÇIN KALIFIKASYON TALEBI

  Yazı Boyutu - 14 +

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti (GOSL) Hükümeti'nin SriLankan Airlines Limited'deki ("Şirket" -SLA) çoğunluk hissesinin stratejik bir yatırımcıya devredilmesi için bir ilgi beyanı yayınladığını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Süreç, Sri Lanka Maliye Bakanlığı'na bağlı Ekonomik İstikrar ve Ulusal Politikalar, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Yeniden Yapılandırma Birimi aracılığıyla yürütülecektir.

One World Alliance üyesi olan Sri Lankan Airlines Limited ("SLA" veya "Şirket"), ülkenin 1979 yılında kurulan ulusal havayolu şirketidir. SLA, 23 Airbus A 320/1 ve A 330 uçağından oluşan bir filo işletmekte (bunların 19'u şu anda operasyoneldir) ve küresel rota ağı üzerinden 56 ülkede 109 noktaya bağlantı sağlamaktadır. SLA yılda yaklaşık 5 milyon yolcu ve 80.000 ton kargo taşımaktadır. Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti, SLA'da %99,52 (yüzde doksan dokuz nokta beş iki) oranında hisseye sahiptir. "Sri Lankan Airlines Limited Divestiture" - Ek-I "Yeterlilik Talebi" ve Sri Lankan Airlines - Ek-II şirket tanıtımı/profili hakkında daha fazla bilgi için lütfen ekteki belgeleri inceleyiniz.

Ön Yeterlilik Başvuruları 5 Aralık 2023 tarihinde Sri Lanka Saati ile 09:00 ile Sri Lanka Saati ile 14:00 arasında kabul edilecektir.

 

   
REQUEST_FOR_QUALIFICATION_FOR_THE_STRATEGIC_DIVESTITURE_OF_SRILANKAN_AIR.pdf [422 KB]