TTSO Başkanı Çelebi'den 15 Temmuz mesajı

  Yazı Boyutu - 14 +

14.07.2023, TRABZON, TTSO- Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin Türk milletinin demokrasi ve milli iradeden başka hiçbir seçeneğe boyun eğmeyeceğini bir kez daha dünyaya gösterdiğini söyledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TTSO Başkanı Erkut Çelebi, şu ifadeleri kullandı:

"Türk halkı, 15 Temmuz 2016'da gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milletin iradesi dışında hiçbir seçeneğe boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Her zaman demokrasinin, milletimizin ve devletimizin yanındayız. İş dünyası olarak üretim, istihdam, ihracat hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ancak hep birlikte çalışarak sağlayabiliriz."

Başkan Çelebi, "15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 7'nci yıldönümünde demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden kahraman şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz" dedi.


 

    Fotoğraf Galerisi