Gürcistan Başkonsolosu Japaridze'den TTSO'ya ziyaret

  Yazı Boyutu - 14 +

02.06.2023, TRABZON, TTSO- Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyeleriyle çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Trabzon ile Gürcistan'ın yoğun bir ticari ilişki içinde olduğunu ifade ederek, "Amacımız iş birliğini artırmaktır. Bu anlamda Gürcistan'da düzenlenen fuarlara Trabzon iş dünyasının yoğun şekilde ilgi göstermesi, Batum ve diğer bölgelerdeki Türk yatırımlarının hızla artmasını önemli buluyoruz" dedi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de Tiflis'ten Trabzon'a direkt uçak seferlerinin başlatılması için girişimlerde bulunduklarını vurgulayarak, "Direkt seferlerin canlandırmaya çalıştığımız sağlık turizmi ve ticarete büyük katkısı olacağına inanıyorum. Ayrıca Batum'da kurmayı planladığımız, üretim ve satışın yapılacağı Türk Yapı Market projesini takip ediyoruz. Başarılı olması halinde aynı konseptte Tiflis tarafında da bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Amacımız Gürcistan ile ilişkileri daha yoğun hale getirmektir" ifadesini kullandı.

 

    Fotoğraf Galerisi