Meslek Lisesi öğrencileri Macaristan'da elektrikli araçları inceledi

  Yazı Boyutu - 14 +

27.04.2022, TRABZON, TTSO - Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın da (TTSO) yönetiminde yer aldığı Ortahisar Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Protokol Yürütme Kurulu (PYK) toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, PYK Başkanı ve TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, PYK üyesi ve Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, PYK üyesi ve TTSO Başkanı Yardımcısı Tolga Avcı ile diğer ilgililer katıldı. Toplantının ilk bölümünde, öğretmenler ve öğrenciler tarafından elektrikli araçlarda kullanılan parçaların üretimi konusunda Macaristan'a yapılan inceleme ziyaretiyle ilgili bilgi verildi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meslek lisesi öğrencilerinin çağın gerekleri ve gelişen piyasanın ihtiyaçlarına göre yetiştirilmesi için çaba sarf ettiklerini vurgulayarak, otomotiv endüstrisindeki yeniliklerin okulun eğitim programında daha etkili biçimde işlenmesi için inceleme ziyaretinin düzenlendiğini vurguladı. Toplantıda ayrıca okulda yürütülen projeler ve genel ihtiyaçlar hakkında değerlendirmede bulunuldu.


 

    Fotoğraf Galerisi