"23 Nisan bağımsızlığımızın sembolü, çocuklarımız yarınımızın teminatıdır"

  Yazı Boyutu - 14 +

23.04.2022, TRABZON, TTSO - Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102'nci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu, bir milletin yeniden doğuşunun en önemli kilometre taşlarından biri, özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu önemli günü bayram olarak armağan ettiği çocuklarımız da geleceğimizin teminatıdır" dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu mesajında, "Misak-ı Milli'nin ilanıyla başlayan kurtuluş mücadelesi, Ankara'da Büyük Millet Meclisi'nin açılışıyla yeni bir safhaya ulaşmıştır. Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla sürdürülen bu mücadele, tüm imkânsızlıklara rağmen olağanüstü bir gayret ve dayanışma sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve millî egemenliğin kabulünün 102'nci yıldönümünü kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu mutlu ve önemli günü geleceğimizin teminatı çocuklara armağan etmiştir. Milletimizin ve bilhassa çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyoruz. Çocuklarımızın çağın özellikle teknolojik gereklerine uygun çok iyi yetiştirilmesi, girişimci olması, üretime katkı sunması, ülkemizin geleceğinin ve kalkınmasının da anahtarıdır" dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı ve devletimizi kazandıran tüm kahramanları, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz" ifadelerini kullandı.


 

    Fotoğraf Galerisi