TTSO ile Milli Eğitim arasında işbirliği yapılacak

  Yazı Boyutu - 14 +

22.04.2022, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, öğretmenlerin mesleki becerilerini artırmak için uygulanacak projede işbirliği yapılacak.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Sorumlusu Erol Şahin ve beraberindekiler, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'nu ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirmede bulundu. DOKA'nın Teknik Destek Programına sunulacak projeye göre, elektrikli ve hibrit araçlar konusunda öğretmenlerin mesleki becerilerini artırmanın amaçlandığı belirtildi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, mesleki eğitimi geliştirmek için çaba sarf ettiklerini belirterek, "Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında iki meslek lisemizin yönetiminde yer alıyoruz. Öğrencilerin sektörlerin ihtiyaçlarına göre son teknolojik gelişmelere de hâkim olarak yetiştirilmelerini hedefliyoruz. Bu doğrultuda öğretmenlerimizin de bilgilerini tazelemesi ve son gelişmelere hâkim olması çok önemli. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu konudaki çalışmalarını da destekliyoruz. Bu projeye ortak olmaktan memnuniyeti duyuyoruz" dedi.


 

    Fotoğraf Galerisi