"Girişimin Kadın Kahramanları" Trabzon'da buluşuyor

  Yazı Boyutu - 14 +

23.09.2021, TRABZON, TTSO - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, TOBB Trabzon İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun ev sahipliğinde Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshow'un üçüncü durağı Trabzon olacak.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshow'un üçüncü durağı Trabzon'da pandemi nedeniyle 27 Eylül 2021 tarihinde Saat 13.00'da Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın 8. katında bulunan toplantı salonunda kısıtlı sayıda katılımcıya yüz yüze eğitimle başlayacak. Beko 100 Kadın Bayi projesinin detaylarının da anlatılacağı toplantıda, kadın girişimciliğine verilen destekler de paylaşılacak.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi'nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen 15 ilde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshow'un ilki 21 Eylül Salı günü, Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Üçüncü toplantı TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Akyüzlü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Toplantı Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlenecek ve Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarılacak.

Eğitimler beş modülden oluşuyor

Girişimci kadınların, girişimcilikteki gelişimlerini ve sürekliliklerini sağlamaya yönelik komple bir tasarım olarak kurgulanan eğitim programı beş modülden oluşuyor. Perakende Akademisi tarafından tasarlanan eğitim ve gelişim programı kapsamında, online ve yüz yüze gibi farklı eğitim kanalları kullanılarak, karma bir eğitim modeli uygulanıyor.

İçerik odaklı eğitim yerine, aksiyon odaklı, bilgiyi öğretme yerine, bilgiye erişimi öğretme; öğrenme aktivitesi yerine, sürekliliğe odaklı; bilgiyi var etmek yerine performansı var etmeye yönelik yaklaşımların temel alındığı programda, satış, pazarlama, finans ve IK yönetimi, müşteri ve hizmet odaklı yaklaşımlar yer alıyor.

Girişimci kadınların ihtiyacı olan eğitimlere kolayca ulaşmalarını amaçlayan, işlerini geliştirmeleri ve büyütmeleri yolunda onları destekleyen projenin eğitimlerini tamamlayan katılımcılar sertifika sahibi de olabiliyor.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Perakende Akademi tarafından devreye alınan www.bekoperakendetv.net üzerinden eğitimlerine ulaşabiliyorlar.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi Nedir?

Kadın girişimciliğini sahiplenen ve destekleyen Beko; girişimcilik ekosisteminde kadınların temsilini artırmak amacıyla 2019 yılından beri sürdürdüğü "Beko 100 Kadın Bayi" projesinin ardından, toplumsal cinsiyet eşitliği vizyonunun yeni bir adımı olarak Girişimin Kadın Kahramanları Projesi'ni TOBB iş birliği ile hayata geçirdi. Programı tamamlayan kadın girişimciler, dilerlerse "Beko 100 Kadın Bayii" projesi kapsamında iş hayatlarına Beko bayi olarak devam edebiliyor.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ekosistemi içinde yer alan girişimci kadınlara, Beko 100 Kadın Bayii Projesi kapsamında sağlanan teşvikler şöyle:

- Beko coğrafi konumlandırma ekibi tarafından, mağaza lokasyonunun fırsat analizi yapılarak belirlenmesi ve mağaza seçimi,

- Dekorasyon ve altyapıda kullanılan ana malzemelerinin ücretsiz temini,

- Kontrat ve sözleşme sonrası açılış etkinlikleri ve reklam kampanyalarının sağlanması,

- Lokasyon analizine göre verilen kira destekleri,

- Mentor ağına katılım ve kadın bayiler için kadın mentor uygulaması,

- Mağazacılık, yönetim, satış ve ürün eğitimleri,

- Token Finansal Teknolojiler firması iş birliği ile - Ücretsiz yeni nesil android POS cihazı

- Mağaza teşhirinde kullanılmak üzere ücretsiz görüntüleme teknolojileri sistemi desteği (DS TV),

- Girişimcilerin kamu desteklerinden de faydalanabilmeleri için özel tasarlanan ücretsiz danışmanlık desteği,

- İlave kadın bayii mağaza primi desteği,

- Çalışan personele özel ilave prim destekleri,

- İlk mal alımı özel indirim ve vade desteği,

- Açılış sürecinde yapılan özel satış kampanyası desteği


 

    Fotoğraf Galerisi