TTSO Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

  Yazı Boyutu - 14 +

27.08.2021, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Pandemi tedbirleri nedeniyle çevrimiçi olarak yapılan meclis toplantıları, 17 ay aradan sonra ilk kez yüz yüze yapıldı.

Meclis Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Nalbant yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısının ilk bölümünde TTSO'nun Ağustos ayı faaliyetlerinin yer aldığı film izlendi.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, yürütülen projeler konusunda son bir ay içinde yapılan çalışmaları anlattı. Hacısalihoğlu, uzun bir süre sonra yüz yüze meclis toplantısı yapmanın memnuniyetini yaşadığını da vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"1 Temmuz'dan itibaren piyasalara özellikle turizm ve hizmet sektörünün beklediği hareketlilik geldi. İlimize gelen uçak seferleri, yolcu sayısı ve konaklamalarda pandemi dönemine göre önemli bir artış olduğunu görebiliriz. 2019'un yani pandemi öncesinin rakamlarının altındayız hala. Bütün beklentimiz yoğunluğun biraz daha sürmesi ve şehrimize biraz daha sıcak paranın girmesi, böylece ekonominin rahatlamasıdır. Turizmde yeni pazarlara açılma doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Önümüzdeki yılın hazırlığı açısından bu önemli."

Başkan Hacısalihoğlu, "Fındık sezonu hava şartları nedeniyle hasatta bazı sıkıntılar olsa bile başladı ve sürüyor. Fındık hasadının ardından ekonomik yönden yine bir canlılık olduğunu bekliyoruz. Okulların ve şehrimizdeki üniversitelerin açılmasıyla ekonomik yönden ilave bir katkı olacaktır. Ekonomik güven endeksinin 2.3 puan artması da bizi gelecek adına umutlandırmıştır" dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, somon yumurtası üretimi için kurulması planlanan tesis konusundaki çalışmalar hakkında da meclis üyelerine bilgi verdi.

TTSO'nun Ağustos ayı meclis toplantısında ayrıca meclis üyeleri Alper Bekar, Ahmet Kazaz, Muzaffer Yıldız ve Erkut Çelebi de söz alarak gündemle ve sektörleriyle ilgili düşüncelerini dile getirdi.


 

    Fotoğraf Galerisi