"Basın emekçileri meşakkatli bir görevi yapmaktadırlar''

  Yazı Boyutu - 14 +

10.01.2021, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı M. Şadan Eren, ülkemizde ve bölgemizde gazeteciliğin etik değerleri ile sürekli gelişim içerisinde olduğunu belirterek, meşakkatli bir görev yapmakta olan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Meclis Başkanı M. Şadan Eren kamuoyunun haber alma ve doğru bilgilendirilmesinin demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olduğunu belirterek, "Ülkemizde ve bölgemizde gazeteciliğin etik değerleri ile gelişmekte olmasından memnunluk duymaktayız'' dedi. Her sektörde olduğu gibi basın camiasında da hızlı bir teknolojik gelişme olduğunu vurgulayan Başkan Eren şöyle devam etti:

"Dünyadaki teknolojik devrimlere en hızlı adapte olan sektörlerden biri de medyadır. İlimizde ve ülkemizde bu değişimin çok başarılı bir şekilde devam etmesinden memnunluk duymaktayız. Günümüzde iletişimin hızlı gelişmesine paralel sektörde çalışan gazeteciler de yeniliklere güçlü bir uyum göstermektedir. Gazeteciliğin etik değerleri çerçevesinde ve ilkelerinden taviz vermeden kamuoyunun aydınlanmasını sağlayan meşakkatli bir görevde bulunan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum''