Trabzon kültürüne katkıda bulunanlara TTSO'dan teşekkür belgesi

  Yazı Boyutu - 14 +

16.09.2020, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, odaya ve Trabzon kültürüne yaptıkları katkılar nedeniyle 3 isme teşekkür belgesi takdim etti.

Başkan Hacısalihoğlu, TTSO bünyesinde oluşturulan kütüphaneye bağışladığı kitaplar nedeniyle Coşkun Kulaksızoğlu'na, Kültür ve Turizm Bakanlığı TTSO Özel İpekyolu Müzesi'ne bağışladığı tarihi eserler nedeniyle Süleyman Ateş'e ve oda binasına asılmak üzere dev boyutlu Türk Bayrağı yaptıran Abdullah Özer'e düzenlenen törende teşekkür belgelerini verdi.

"ŞEHRİN TARİHİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR"

Hacısalihoğlu, "Sayın Coşkun Kulaksızoğlu, TTSO bünyesinde oluşturduğumuz ve önemli eserlerin de yer aldığı kütüphanemize, aralarında nadir eserlerin de bulunduğu kitaplar bağışladı. Sayın Süleyman Ateş, TTSO Özel İpekyolu Müzesi'ne koleksiyonunda bulunan tarihi eserleri bağışlayarak, müzemizin zenginleşmesine önemli katkılar sağladı. Sayın Abdullah Özer ise odamız hizmet binasına asılmak üzere büyüt boyutlu bir Türk Bayrağı hediye etti. Her 3 isme de verdikleri değerli katkılar nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum. 4 bin yıllık tarihiyle övündüğümüz Trabzon'un kültürünü ve tarihini koruyarak gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Bu nedenle TTSO bünyesinde bir müze ve kütüphane kurarak önemli eserleri korumayı amaçladık" dedi.


 

    Fotoğraf Galerisi