"Geçmiş olsun Giresun"

  Yazı Boyutu - 14 +

23.08.2020, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Giresun ve ilçelerinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinde şehit olan askerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Hacısalihoğlu, "Kayıp askerlerimiz ve vatandaşlarımızın en kısa sürede sağlıklı şekilde bulunması için dua ediyoruz. Komşu ilimiz Giresun'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, "Giresun ve ilçelerindeki sel ve heyelanda 1 askerimizin şehit olduğu, 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendik. En büyük dileğimiz kayıp askerlerimizin ve vatandaşlarımızın sağlıklı şekilde bulunmasıdır. Devletimiz ilk andan itibaren yaraların sarılması için seferber oldu. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Bakanlarımız Süleyman Soylu ilk andan itibaren, daha sonrasında Bekir Pakdemirli ve Murat Kurum da sel bölgesine intikal etti. Kurtarma ekiplerimiz de gerek selden zarar gören vatandaşlarımızın tahliyesi gerekse kayıplarımızın bulunması için bölgede çaba sarf ediyor" dedi.

Hacısalihoğlu, komşu Giresun'a geçmiş olsun dileklerini iletirken, "Kayıplarımızın sağlıklı şekilde bulunması için dua ediyoruz. Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Kurtarma ekiplerimize de kolaylıklar diliyorum" diye konuştu.


 

    Fotoğraf Galerisi