"Gezi teknesi yatırımları Trabzon turizmini çeşitlendiriyor"

  Yazı Boyutu - 14 +

23.07.2020, TRABZON, TTSO - Son dönemde artan gezi teknesi yatırımlarının Trabzon ve Doğu Karadeniz turizmini çeşitlendirdiğini belirten Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, "Doğu Karadeniz'in deniz turizmini daha aktif kullanması bölgeye büyük bir zenginlik katıyor. Bu sektöre yatırım yapan girişimcilerimizi il ve bölge turizmine yaptıkları katkılardan dolayı kutluyorum" dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yomra İlçe Merkezi Su Ürünleri Kooperatifinde incelemelerde bulundu. Kooperatif Başkanı Göktuğ Yıldırım ve girişimci Erkan-Dilek Yıldırım'ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Hacısalihoğlu, Yomra Su Ürünleri Kooperatifinin turizm faaliyetlerini geliştirmesinin önemli olduğunu ifade ederek, "Trabzon ve Doğu Karadeniz dört mevsim on iki ay turizm potansiyeline sahip özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Deniz turizminde girişimcilerimizin yatırımları ile bu alanda da önemli bir gelişme kaydettiğimiz görülmektedir. Günübirlik tekne gezintilerine yapılan yatırımlar ile ilimize ve bölgemize gelen turistlere yeni bir destinasyon sunulmaktadır. Doğu Karadeniz bölgemizdeki gezi teknelerinin turizm faaliyetlerine şüphesiz çok renk kattığını gözlemliyoruz. Yomra ilçemizdeki kooperatifte de girişimcilerimizin yatırımları takdire şayandır. Burada faaliyete geçirilen sekiz tekne ile günü birlik gezi, balıkçılık ve tekne restoran hizmeti halkımızın yanı sıra özellikle turistlerin farklı deneyimlerde bulunmasına katkı sağlayacaktır" dedi.

Yomra İlçe Merkezi Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Göktuğ Yıldırım yapılan yatırımlar ile bölge halkına hizmet verildiğini belirtti. Girişimci Erkan - Dilek Yıldırım da sahibi oldukları gezi tekneleri ve tekne restoran ile Yomra Balıkçı barınağında başta turistler olmak üzere halka hizmet verdiklerini ifade ettiler.


 

    Fotoğraf Galerisi