TTSO Başkanı Hacısalihoğlu'ndan 15 Temmuz mesajı

  Yazı Boyutu - 14 +

14.07.2020, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin tüm dünyaya Türk milletinin demokrasi ve milli iradeden başka hiçbir seçeneğe boyun eğmeyeceğini gösterdiğini söyledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ülkemizin istiklaline, istikbaline ve milletin iradesine karşı yapılan hain saldırıyı unutmadıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4. yıldönümündeyiz. Türk milleti, 15 Temmuz gecesi gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan hiçbir iradeyi meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milli irade dışında bir seçeneğe asla boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Yüce milletimiz, her yaştan, her meslekten ferdiyle ülkemizi karanlığa götürmek isteyenlere karşı tarihi bir mücadele vermiştir. Türk Milleti, birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimiz cesaretle ve inançla vatanını bir kez daha savunmuş yeni bir milli direniş destanına imza atmıştır. Fetö terör örgütü mensuplarına karşı vatan savunmasında göğsünü siper eden tüm vatan evlatlarıyla iftihar ediyoruz. Türk iş dünyası olarak, ülkemizin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini alması için aynı ruh ve inançla çalışmayı, üretmeyi sürdürüyoruz."

Başkan Hacısalihoğlu, mesajının son bölümünde, "15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4'üncü yıldönümünde, demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden kahraman şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz" ifadesini kullandı.


 

    Fotoğraf Galerisi