Trabzon'da Nefes Kredisi miktarı 19.5 milyon liraya ulaştı

  Yazı Boyutu - 14 +

05.06.2020, TRABZON, TTSO - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından uygulamaya koyulan Nefes Kredisinden Trabzon'da bugüne kadar 300 firma yararlanırken, kullandırılan kredi miktarı da 19.5 milyon liraya ulaştı.

TOBB'un Nefes Kredisi'ni uygulayan Denizbank'ın Karadeniz Bölge Müdürü Seyfi Doğan Atakent, beraberinde Trabzon Şube Müdürü Fatma Gülen Yamak ve KOBİ Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Serkan Arslan'la birlikte Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ile görüştü.

Seyfi Doğan Atakent, Trabzon'un Nefes Kredisinde sürecin başından sonuna kadar koordineli çalışan kentlerden biri olduğunu belirterek, "Bu koordinasyonun sağlanmasında büyük rolü bulunan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'na teşekkür ediyorum. Trabzon'da 300 firmamıza 19.5 milyon liralık Nefes Kredisi kullandırdık. Türkiye genelinde ise bankamızdan 39 bin firma 2.3 milyar lira Nefes Kredisi kullandı. TOBB desteği ile başlatılan Nefes Kredisi projesi devam ediyor. Ayrıca TTSO üyelerine yüzde 0.79 faiz oranı ile KGF Çek Destek Kredisi, yine faturalı mal alımı finansmanı, maaş ödemesi ve kira ödemesinde kullanılabilecek yüzde 0.79 faiz oranı ile KGF OPEX Kredisi ve Denizbank'ın TTSO üyelerine özel yüzde 0.88'den başlayan oranlarla finansal destek araçları uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için TTSO üyeleri Denizbank şubeleriyle irtibata geçebilirler" dedi.

HACISALİHOĞLU: ODALARIN BİRİKİMLERİ ÜYELERE SUNULUYOR

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Nefes Kredisini uygulamaya koyan Denizbank'a teşekkür ederek, "Umuyoruz ki nefes kredisi üyelerimize bir nebze olsun takviye yapmıştır. Nefes Kredisinin uygulanmasında başta Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak olmak üzere, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na, KGF yetkililerine teşekkür ediyoruz. 3 milyona kadar cirosu olan firmalarımız 50 bin lira, 3 milyon - 25 milyon arasında olanlar da 100 bin lira kredi kullanabilecek. Faiz oranları yüzde 7.5 olarak belirlendi. İlave olarak KGF'nin binde 7.5 komisyonu var. Bankamızın alacak olduğu para ise 50 bin lira kullananlardan 150, 100 bin lira kullananlardan 300 lira dosya masrafı. Odalarımızın birikimlerinin üyelerimize sunulması çok önemlidir" diye konuştu.


 

    Fotoğraf Galerisi