Kontrol Bende Çevrimiçi Güvenlik Eğitimi

  Yazı Boyutu - 14 +

Dijital dünyayı daha güvenli kullanmak için online olarak verilecek Çevrimiçi Güvenlik eğitimine katılabilirsin. Sosyal medya hesaplarının ve sosyal medya araçlarının daha doğru ve güvenli kullanılması, sosyal medya bağımlılığını önlemek için izlenebilecek yollar, kriz anlarında sosyal medyada bilgiyi doğrulama yöntemleri, hesapların gizliliği ve internet alanına dair hukuki hak ve sorumluluklarının aktarmak amacıyla uygulanan Kontrol Bende Projesi eğitimi 8 Mayıs 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir. Evde kal, #OnlineKal ve bize katıl!'


Eğitim, her yaş aralığından kendini bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe katılım ücretsizdir. 


Eğitim içeriği

Sosyal Medya'ya Giriş

Güvenlik Önlemleri

Gizlilik Ayarları

Kriz Anında Doğru Bilgi Alma ve Bilgiyi Doğrulama

COVID-19 ile İlgili Yayılan Bilgiler ve Bilgiyi Doğrulama

Bilgi Doğrulama Platformları

Dijital Hukuk 


Facebook Bize Neler Sağlıyor?

Proje Hakkında

Kontrol Bende Projesi, Facebook ve Habitat Derneği ortaklığında hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında Türkiye'de 40 ilde gönüllü eğitmenler ile çevrimiçi emniyet konusunda farkındalığı arttıracak yüz yüze yerel eğitimler düzenlenmektedir. Proje kapsamında verilecek eğitimlerle katılımcıların sosyal medya araçlarından özellikle Facebook güvenlik kurallarını öğrenmesi ve online ortamda kişisel bilgi güvenliklerini en doğru şekilde sağlamaları konusunda gerekli bilginin aktarılması sağlanmaktadır. Kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesabının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin bu olumsuz durumlar meydana gelmeden alınabilecek önlemler konusunda farkındalık sağlanması hedeflenmektedir.


Eğitim Tarihleri: 8 Mayıs 2020 Cuma 17:00 ? 19:00

Eğitim linki eğitim günü mail yolu ile katılımcılar ile paylaşılacaktır.


Katılım için, linkteki başvuru formunu doldurunuz.

https://form.jotform.com/201242469047957