Trabzon'u geleceğe taşıyacak projeler TTSO'da Bakan Varank'a anlatıldı

  Yazı Boyutu - 14 +

16.02.2020, TRABZON, TTSO - Trabzon ziyareti kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, tarafından kenti geleceğe taşıyacak projeler konusunda detaylı bilgi verildi, iş dünyasının çeşitli talepleri iletildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, beraberinde Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta ve Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Arsin Belediye Başkanı M. Sait Gürsoy, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ve diğer ilgililerle birlikte Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret etti.

BAŞKAN HACISALİHOĞLU PROJELERİ ANLATTI

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Sanayi ? Ticaret, Turizm ? Kültür ve Ulaşım başlıkları altında toplanan projelerle ilgili Bakan Mustafa Varank'a detaylı bilgiler verdi. Başkan Hacısalihoğlu'nun sunumunu yaptığı devam eden ve planlanan projeler şöyle sıralandı:

Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi

Trabzon İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi

Sanayi Siteleri Projesi (Metal Sanayiciler Sitesi, Mobilyacılar Sitesi, Gıdacılar Sitesi)

Serbest Ticaret Bölgesi Projesi

Yarı Değerli Taş İşleme Merkezi Projesi

Su Ürünleri Projesi

Şinik OSB Genişleme Alanı Kamulaştırma Projesi

Uzungöl Kış Turizmi Merkezi Projesi

Trabzon Kongre Merkezi Projesi

Araklı Turizm Merkezi Projesi

Ortahisar Sur İçi Projesi

Zağnos Arkeoloji Müzesi

Turizm Master Planlarının hazırlanması

Hıdırnebi Teleferik Projesi

Trabzon Yeni Uluslararası Havalimanı Projesi

Trabzon Transit Tüp Geçit Projesi

Söğütlü Tünelli Geçiş Projesi

Trabzon ? Erzincan Demiryolu Projesi

Değirmendere ? Erzurum ayrımı projesi

Bölgesel Prim Teşvik Desteği

E-Ticaret Üssü Projesi

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Projesi

KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Desteği Projeleri

Enerji sektörünün beklentileri

BAKAN VARANK BİLGİ ALDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TTSO Başkanı Ml. Suat Hacısalihoğlu'nun sunumunu yaptığı projelerle ilgili bakanlık yetkilileri ve diğer ilgililerden de bilgi aldı ve takipçisi olacağını vurguladı.

VARANK'A TEŞEKKÜR

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, bugüne kadar projelerine verdiği destek nedeniyle Bakan Varank'a teşekkür ederek, aynı desteğin devamını dilediklerini vurguladı.

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI

TTSO şeref defterini de imzalayan Bakan Varank'a Başkan Hacısalihoğlu tarafından telkâriden yapılan gemi maketi hediye edildi. Varank ve beraberindekiler ayrıca TTSO yönetim kurulu üyeleriyle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

VARANK TTSO ÖZEL İPEKYOLU MÜZESİNİ GEZDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TTSO Özel İpekyolu Müzesi'ni de gezerek Başkan Hacısalihoğlu'ndan müzedeki eserlerle ilgili detaylı bilgi aldı. Varank, müze defterini de imzaladı.

 

    Fotoğraf Galerisi