'Trabzon basın sektöründe de ülkemizin öncü kentlerinden biridir'

  Yazı Boyutu - 14 +

09.01.2020, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, bölgede güçlü bir altyapısı bulunan medya sektörünün gelişmesinde, gece gündüz demeden çalışan medya emekçilerinin büyük payı bulunduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

'Nitelikli insan kaynağı ile gelişebilen, büyüyen ve ilerleyen sektörlerin başında gazetecilik gelmektedir. Bu sektörde yetişen insan kaynağının ülkemizin başta büyük illeri olmak üzere diğer bölgelerde de görev alması ayrı bir başarıdır. Trabzon her alanda olduğu gibi basın sektöründe de ülkemizin öncü kentlerinden birisidir. Gazetecilik mesleği, toplumun çıkarlarının gözetilmesi açısından büyük önem taşır. Demokratik ve tüm kurumlarıyla şeffaf bir toplumun en önemli köşe taşlarından birisi de özgür ve tarafsız basındır. Bu vesileyle gerektiğinde canlarını hiçe sayarak çok zor şartlarda halkın haber alma hakkı için görev yapan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.'