KOSGEB Yurtdışı Pazar Destek Programı TTSO'da iş dünyasına anlatıldı

  Yazı Boyutu - 14 +

12.12.2019, TRABZON, TTSO - KOSGEB'in imalat ve ihracat yapan firmalara yönelik başlattığı Yurtdışı Pazar Destek Programı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TTSO) düzenlenen toplantıyla iş dünyası temsilcilerine anlatıldı.

Toplantının açılışında konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, oda olarak firmaların dışa açılımıyla ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini hatırlatarak, 'Amacımız dış ticaretin hiçbir ayağını boşta bırakmamak ve firmalarımızın bu konuda tüm bilgi donanımına sahip olmasını sağlamak. Tıkanan iç piyasada yüzünü dışarıya dönmek isteyen üyelerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Çıkış yolu olarak dış ticareti kendinize yön olarak seçerseniz geleceğe dair somut, kalıcı ve sürdürülebilir adımlar atmış olursunuz' dedi.

KOSGEB Trabzon Müdürü Mustafa Kurt ise konuşmasında, 'KOSGEB bir süredir destek programlarını daha çok teknolojik üretim yapan, ihracat hedefi olan işletmelere yöneltmiş durumda. Ticaret ve Sanayi Odamızın bu konudaki çalışmalarını da takdirle izliyoruz. Biz de her konuda destek vermeye hazırız. Yurtdışı Pazar Destek Programı da imalatçıların veya ihracatçıların yararlanabileceği bir programdır. KOSGEB'in yeni vizyonunda teknolojik üretim yapan, cari açığı azaltan, stratejik ürünler üreten ve ihracat yapan firmalar odak noktasına alınmış durumda' ifadelerini kullandı.

Toplantıda daha sonra KOSGEB Uzmanı Emirhan Emir tarafından Yurtdışı Pazar Destek Programı'nın detayları anlatıldı ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

 

    Fotoğraf Galerisi