Gürcistan Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze TTSO'ya veda ziyareti

  Yazı Boyutu - 14 +

30.08.2019, TRABZON-TTSO, Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'na (TTSO) veda ziyaretinde bulundu.

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ile görüşen Başkonsolos Mikatsadze çalışma döneminde çok büyük destek gördüğünü belirterek teşekkür etti. Trabzon'u gittiği her yerde temsil edeceğini ifade eden Mikatsadze, ' Ben ikinci kez Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosluğu'na atandım. Bu nedenle artık kendimi Trabzonlu olarak görüyorum. Her iki görev dönemimde bütün çalışmalarda TTSO'dan büyük destek gördüm. Gürcistan ve Türkiye arasında ekonomik ilişkiler başta olmak üzere kültürel ve sosyal alanlarda ortak çalışmaları birlikte yürüttük. Birçok sorunu çözüme kavuşturduk.  İşbirliği ve destekleriniz için teşekkür ediyorum. 'dedi.

Başkan Hacısalihoğlu da, Başkonsolos Avtantil Mikatsadze'nin Doğu Karadeniz Bölgesi ile Gürcistan arasında kalıcı bağların kurulmasına, ticaretin geliştirilmesine ve ekonominin büyütülmesine yaptığı katkılardan ötürü teşekkür etti. Hacısalihoğlu, Mikatsadze'ye hizmetlerinin anısına Trabzon konulu yağlı boya tablo takdim etti.

 

    Fotoğraf Galerisi