Asansör sanayinde ortak üretim için hazırlıklar tamamlandı

  Yazı Boyutu - 14 +

19.09.2013, TRABZON-TTSO,   Trabzon'daki asansör imalatı sektörü KOSGEB'in işbirliği güç birliği destek programından yararlanarak ortak üretim yapmaya adım atılıyor.

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası girişimleri ile bir araya gelen sektör üyeleri Trabzon ABİGEB tarafından hazırlanan projeyi KOSGEB Trabzon Müdürü Mehmet Turhal ile görüştü.  TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu Trabzon'un asansör imalatı sanayinde adı duyulan bir üretim merkezine dönüştürülmesi için çalışmalarının son noktaya geldiğini söyledi. Mevcut potansiyeli sektör üyelerinin ortak katılımı ve KOSGEB desteği ile geliştireceklerini kaydeden Hacısalihoğlu, " Asansör sanayiinde üyelerimizin işbirliği bölgemize ciddi bir ekonomik katma değer yaratacaktır. Aynı zamanda asansör sanayinde gerçekleştirilecek olan işbirliği güç birliği ortaklığı diğer sektörlerimize de örnek olacaktır."dedi.

 

KOSGEB MÜDÜRÜ MEHMET TURHAL  ORTAK İŞBİRLİKLERİNE TRABZON DA İHTİYAC VAR

 

KOSGEB Trabzon Müdürü Mehmet Turhal, asansör sanayinde faaliyet gösteren sanayicilerin işbirliğinin güzel bir model olacağını belirterek Trabzon'da bu tür ortak girişimlere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Projenin bölgedeki asansör sanayinin gelişmesine katkı vereceğini ifade etti.  İhracat potansiyelinin de olduğunu sözlerine kaydeden Turhal, KOSGEB'in projenin işbirliği ve güç birliği destek kriterlerine uyumlu olduğunu ve başvuruda bulunabileceğini vurguladı.