30 Ağustos Zafer Bayramı vatanın bağımsızlığı bayramıdır.

  Yazı Boyutu - 14 +

30.08.2013, TRABZON - TTSO,  Ulusoy ve Hacısalihoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramının vatanın bağımsızlık bayramı olduğunu söylediler.

Ortak yayınladıkları mesajda  TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy ve Başkan M. Suat Hacısalihoğlu milletimizin ve şanlı tarihimizin en güzel günlerinden  Zafer Bayramının 91. yıldönümünü övünç ve gururla kutladıklarını belirttiler.

Türk milletinin her zaman olduğu gibi işgalcilere  karşı birlik ve beraberlik sergileyerek tek vücut olduğu ifade edilen mesajda Ulusoy ve Hacısalihoğlu, 91 yıl önce 26 Ağustos 1922 de  başlayan 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünyaya verilen bir mesaj olduğunu vurguladılar.

Meclis Başkanı Ulusoy ve Başkan Hacısalihoğlu,  "Vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz."dedi.

Türk özel sektörünün bağımsız bir Türkiye ile geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğini, dünya barışından sapmayacağına inandıklarını vurgulayarak başta oda camiası ve Trabzon iş dünyası olmak üzere tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutu olmasını dilediler.