Trabzon'da Asansör sektörü kümeleniyor.

  Yazı Boyutu - 14 +

26.07.2013, TRABZON-TTSO,   Trabzon'da 3. kez bir araya gelen asansör sektörü firmaları KOSGEB'in işbirliği-güçbirliği destek programına başvurmak için ortak şirket kurma kararı aldı.

 

ÖNCÜ ORTAK ŞİRKET KURULUYOR

 

Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı asansör sektöründe faaliyette bulunan firmaların kümelenme çalışmalarında ortak şirket kurulması kararlaştırıldı.  Sektörün 3. kez toplandığını anımsatan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu,  öncü şirketler ile ortak şirketin kuruluş çalışmalarına başlanmasına karar verildiğini söyledi.   KOSGEB'in işbirliği-güçbirliği desteğinden yararlanmak için hareket eden sektörün proje hazırlama çalışmalarına da başlatıldığını vurguladı.

 

ASANSÖR KABİNİ İMALATI YAPILACAK

 

Hacısalihoğlu, " Kurulacak olan ortak şirketin KOSGEB desteği ile bölgede güçlü bir asansör markası yaratması hedefleniyor. Ortak şirket asansör kabini imalat yanı sıra sektörün yan sanayisine yönelik imalatları da gerçekleştirecektir."dedi.

 

KOSGEB'İN İŞBİRLİĞİ-GÜÇBİRLİĞİ

 

Trabzon ABİGEM tarafından yapılan ortak şirketin fizibilite çalışmasının sektör üyesi firmalar tarafından da incelendiğini anımsatan Hacısalihoğlu, " Ortak görüş çok fizibil çıkan projenin hayata geçirilmesidir. Bu amaçla Trabzon ABİGEM aracılığı ile kümelenmeye öncülük yapacak ortak şirketin kurulması ve KOSGEB'in işbirliği-güçbirliği desteğine başvurunun gerçekleştirilmesi sağlanacaktır."şeklinde konuştu.

 

SEKTÖR FİRMALARI ORTAK OLABİLECEK

 

Hacısalihoğlu, asansör sektöründe kümelenme mantığını yürüttüklerine dikkat çekerek sektörde faaliyette bulunan firmaların kuruluşuna başlanan şirkete ortak olabileceklerini vurguladı.