Kızılcık, TTSO'nun Yeni Yönetimini Kabul Etti

  Yazı Boyutu - 14 +

08.07.2013, TRABZON - VALİLİK, Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimin ardından oluşan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yönetimi  M.Suat Hacisalihoğlu başkanlığında Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ı ziyaret etti.

 

            Ziyarette sivil toplumun önemine değinen Vali Kızılcık, demokratik olgunluk içinde gerçekleştirilen seçimin ardından oluşan yeni yönetimi tebrik etti.

 

            KIZILCIK, ‘TRABZON DÜNYADA FARKEDİLİR BİR ŞEHİR HALİNE GELDİ’

 

            Katılımcı demokrasinin önemine vurgu yapan Vali Kızılcık, “Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetim işbirliği ülkelerin kalkınmasında fevkalade önemlidir. Nitekim bunun önemli etkilerini ülkemizin uluslar arası alanda; hem ekonomik büyüme, hem kişi başına düşen milli gelir, hem de Trabzon olarak sürdürülebilir şehirler projesi kapsamında elde ettiği pozisyondan görebiliyoruz. Katılımcı yönetim anlayışının sonucu olarak şehrimizin sadece Türkiye’de değil, dünyadaki şehirler arasında yerini almıştır. Biz şehir olarak güçlü yanlarımızı ön plana çıkararak daha fark edilir ve yaşanabilir şehir olmamız için önemli projeleri gündeme aldık ve hayata geçirdik, geçiriyoruz. Önemli bazı projeleri de hem projelendirme hem de oluşturulma safhasındayız” dedi.

 

            Projelerin gerçekleştirilmesinde Sanayi Odası ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Vali Kızılcık, “Bu uyumun projelerin uygulanmasında önemli oranda etkisini gördük. Geçmişte olduğu gibi yeni dönemde de yine önemli başarıları birlikte sağlayacağımıza inanıyorum. Şehrimizin marka kent olma yolunda daha fazla tanınır olması yönünde önemli projeler yapıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği halinde yapacağımız bitkisel ürünlerin eksratının çıkarılması bu projelerden bir tanesidir. Turizmde ise önemli bir ivme yakaladık. Diğer alanlarda da başarıya ulaşmamız ve şehrimizin her anlamda daha yaşanılabilir ve fark edilir marka kent haline getirebilmemiz için oda olarak büyük katkılar sağlayacağınıza inancım tamdır” diye konuştu.

 

HACİSALİHOĞLU; ‘AMACIMIZ ŞEHRİN EKONOMİSİNİ GELİŞTİRMEKTİR’

 

            TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ise, “Büyük projelerin kısa zamanda gerçekleşmesi zor. Biraz zaman alıyor. Önemli olan bu projelerin hayata geçmesi noktasında adım atılmasıdır. Lojistik merkez projesi başlı başına önemli bir projedir. Biyoteknoloji merkezi ise kısa vadede tamamlanması gereken projelerdendir. Teknokentte inovasyon merkezinin kurulması adımları sürüyor. Turizm çok önemli bir sektör oldu. Sizlerin de bu alanda çok önemli gayreti oldu. Turistlerin bu bölgeyi turizm için tercih etmesi çok önemli. Size bu konuda nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Oteller konusunda başlatmış olduğunuz çalışmalar kapsamında 3 adet 5 yıldızlı otelin çalışmaları devam ediyor. Bu dönemde bunların tamamlanması gerekiyor. Bölgenin kalkınmasına dönük projeler de devam ediyor. Trabzon’da vakıf üniversitelerinin kurulması da şehrin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Hazırlayacağımız projeleri birlikte yürüteceğimize inanıyorum. Amacımız şehrimizin ekonomisini geliştirmek ve insanların refah seviyelerini yükseltmektir.” diye konuştu.

 

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu'nun yanı sıra  Meclis Başkan Yardımcıları İbrahim Nalbant, Adnan Sağlam, Katip Üye Cesur Gerigelmez, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman, Sayman Murat İskender, Yönetim Kurulu Üyeleri Şaban Bülbül, İsmail Gençcelep, Tolga Avcı, Özcan İlarslan ve Genel Sekreter Hakan Gürhan yer aldı.