Başkan Hacısalihoğlu kargo şirketlerini bölgedeki e-ticareti desteklemeye çağırdı.

  Yazı Boyutu - 14 +

28.03.2013, TRABZON-TTSO,  Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde e-ticaret alış-veriş sistemlerinin geliştirilmesi için kargo şirketlerinden destek istendi. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, sosyal sorumluluk kapsamında kargo şirketlerinin Trabzon merkezli e-ticaret uygulamalarını desteklemesinin kendi pazarlarını genişleteceği önerisinde bulundu.


MNG Karadeniz Bölge Müdürü Erdal Yıldırım ve Trabzon Müdürü Olga Aydoğan’ın ziyareti sırasında konuşan Başkan Hacısalihoğlu, e-ticaretin gelişmesinin direkt olarak kargo şirketlerini etkilediğini ifade etti. Birçok kurumun ticari potansiyelini geliştirmek için sosyal sorumluluk projeleri yürüttüğünü anımsatan Hacısalihoğlu, MNG Kargo’nun bu düşünce ile hareket ederek Trabzon ve bölgede e- ticaret uygulamalarına destek vermesini istedi.


Başkan Hacısalihoğlu,” e- ticaret için kurulan şirketler ile yapılacak olan anlaşmalar doğrudan kargo şirketlerinin işlem hacimlerini artıracaktır. Şu anda MNG kargonun bölgemizde gerek üyelerimize gerekse girişimcilerimize e-ticaret sistemleri uygulamalarına destek olmasını istedik.. Bu destekten bölgemiz ve girişimcilerimiz karlı çıkacağı gibi aynı zamanda desteği sağlayacak olan kargo şirketi de fayda sağlayacaktır.” dedi.


Türkiye’nin lojistik firmalarından MNG Kargo 2012 yılında Karadeniz Bölgesi’nde yüzde 18’lik büyüme ile kurumun en fazla büyüme gösterdiği üçüncü bölge olduğunu kaydeden Karadeniz Bölge Müdürü Erdal Yıldırım’da,  sosyal sorumluluk çalışmalarına kurum olarak ağırlık verdiklerini söyledi.


Bu kapsamda, geçmiş dönemde çok güzel sosyal sorumluluk projesi yürüttüklerini anımsatarak 16-18 Nisan tarihleri arasında KOBİ Bilinçlendirme Tırının Trabzon'da olacağını söyledi. Faaliyet takvimine göre; 16 nisan Akçaabat merkez, 17 Nisan Arsin Organize Sanayi Bölgesi ve 18 Nisan 2013 tarihlerinde Trabzon Merkez’de KOBİ’lere dış ticaret, markalaşma, ürün geliştirme, teşvik ve destekler, gider tasarrufu konularında bilinçlendirme çalışması yapılacağını aktardı. E- ticaretin bölgede geliştirilmesine destek verilmesi önerisini de kurumun üst düzey yönetimine aktaracağını vurguladı.