Çanakkale zaferi ve şehitleri Trabzon'da anıldı.

  Yazı Boyutu - 14 +

18.03.2013, TRABZON-TTSO,  Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Trabzon’da düzenlenen törenlerle anıldı.


Trabzon’daki törenlere Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’da katıldı. Sülüklü mezarlığındaki şehitlikte düzenlenen törene Vali Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluşlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.


Saygı duruşu ve çelenk sunma törenlerinin ardından şehitlik anı defterine Bakan Bayraktar, “Bu ülke insani şehitlerine minnettardır. Şehitler, tarihin kalbidir. Bu topluma ruh veren o kalplerden pompalanan canlılıktır. Kendilerini ulvi değerler için feda edenler, o toplumun kalbinde ebediyen yaşarlar. O yüzden şehitlere ölü denmez, çünkü onlar diridirler. Çanakkale Zaferinin 98. yıldönümü vesilesiyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz.” sözlerini yazdı.


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Sağlam, Tolga Avcı, Mustafa Zihni Serdar, Selahattin Bektaş ve Genel Sekreter Hakan Gürhan’da katılarak törenlerin ardından şehitliklere karanfil bıraktılar.