Turkcell Global Bilgi, büyümeye devam ediyor ve Trabzon'da yeni takım arkadaşları arıyor.

  Yazı Boyutu - 14 +

19.09.2012, TRABZON – TTSO, Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, eğitimli gençleri Trabzon’da iş sahibi yapıyor.

“TTSO ile Trabzon’da hayat bulan Turkcell Çağrı Merkezi gençlerin iş kapısı oldu”

İki yıl önce Turkcell’in kuracağı çağrı merkezi için aday iller arasında olan Trabzon, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yatırım fiziki alanı ve insan kaynağı alanlarında ki destekleriyle proje için uygun il seçilmiştir. 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu projenin başarıyla hayata geçmesinden mutlu olduğunu belirterek “Bugün 300 gencimize iş kapısı olan yatırım, kapasitesinin tamamına ulaştığında daha fazla gencimize iş olanağı yaratacaktır.” dedi. 

Bu büyük yatırımın dolaylı olarak kente katkısının da zamanla artacağını kaydeden Başkan Hacısalihoğlu, Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi’nin çok sayıda eğitimli insan kaynağına sahip Trabzon’a diğer yatırımcıların da gelmesi için örnek teşkil edeceğini vurguladı. Hacısalihoğlu, “Teknoloji ve bilişim odaklı yatırımlar, ilimizin gerek coğrafi konumu gerekse insan kaynağı ve yerel yönetimlerin yüksek desteği ile ilgi çekmektedir. Bu tür yatırımlara Odamız ve Trabzon olarak desteğe devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Turkcell Global Bilgi Trabzon Çağrı Merkezi 300 çalışanı aştı “

Trabzon’a kazandırılan Turkcell Çağrı Merkezi,  Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde fiziki altyapısını tamamen tamamladı. Trabzon’da eğitimli gençlere kariyer imkânı veren çağrı merkezinin çalışan sayısı gün itibariyle 300’ü aşmıştır. Yılsonuna kadar bu rakamın 500’ü aşması hedeflenmektedir.

Turkcell Global Bilgi Trabzon Çağrı Merkezi İnsan Kaynakları Yöneticisi Ayten İshak,  “Hedeflenen kapasiteye erişmek için uygun adayları değerlendirdiklerini ve Trabzon’da bu ölçekte istihdam yaratmaktan memnuniyet duyduklarını” ifade etti.

 “Eğitimli gençler işe alınıyor.”

“Çağrı merkezinde halen ağırlığını bayanların teşkil ettiği 300’ü aşkın gencin çalıştığını kaydeden İshak,  yılsonuna kadar bu sayıyı yeni alımlarla 500’ün üzerine taşımayı planladıklarını aktardı.

İshak, lisans ve ön lisans mezunu, diksiyonu düzgün adaylara öncelik tanınacağını vurguladı.

Ayten İshak, sonbahar dönemi iş başvurularının mail veya TTSO’ya elden CV bırakmak suretiyle yapılabileceğini belirtti. Elektronik Posta Adresi: ayten.ishak@global-bilgi.com.tr