Trabzon ABİGEM, işbirliğinde bulunan firmalara kazandırıyor, başarı hikayeleri ortaya çıkıyor.

  Yazı Boyutu - 14 +

14.05.2010 TRABZON – TTSO Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) bünyesinde faaliyette bulunan Trabzon Avrupa İşletme Geliştirme Merkezi (Trabzon ABİGEM) işbirliğinde bulunan firmaların gelişim ve iş hacimlerinde olumlu gelişmeler sağlıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 3-4 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen, “ABİGEM Uluslar arası KOBİ Konferansı ve ABİGEM Ağının Yaygınlaştırılması “ projesi kapsamında çalışmalar değerlendirildi.

Proje tarafları, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Marc Pierini, Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Muhsin Altun, ile illerdeki ABİGEM ve destek alan KOBİ’ler bir araya geldi.

Konferans boyunca; KOBİ\'lere ihracat desteği, üretim sürecinde yapılacak düzenlemeler aracılığıyla üretkenliğin arttırılması için sağlanan destekler, KOBİ\'lerin küme faaliyetleri çerçevesinde kendi kendilerine destek olabilmelerinin sağlanabilmesi amacıyla yaratılan fırsatlar gibi çeşitli alanlarda ABiGEM\'lerin elde ettiği başarıları konu alan çeşitli oturumlar düzenlendi.

TRABZON ABİGEM İLE GELİŞEN KAYA GURUP İŞBİRLİĞİ VE SONUÇLARANI PAYLAŞTI

Trabzon ABİGEM Direktörü Yunus Emre Katrancı, toplantıda Trabzon’da proje boyunca elde edilen başarıları ve gerçekleştirilen faaliyetleri anlatan bir sunum yaptı. Trabzon ABİGE ile işbirliğinde bulunan işletme ve KOBİ’lerin ciddi gelişimler sağladığını bildirdi.
Trabzon ABİGEM ile işbirliği yapan Kaya Grup’da toplantıda yaptığı sunumda, firma olarak iş hacminde gelişme sağladıklarını bildirdi. Trabzon ABİGEM ile çalışmış ve firmasının gelecekteki yol haritasını çizmiş olan Kaya Grup Lojistik Genel Müdürü Mustafa Kaya, “Trabzon ABİGEM ile söz konusu konferansta kurumsallaşma, aktif pazarlama ve yeni hizmetler geliştirmek üzere ABIGEM ile beraber gerçekleştirildikleri çalışmaların sonuçlarından firmamız olumlu sonuçlar elde etti. Sonuç olarak firmanın kurumsallaşma ve iş hacmini geliştirme konusunda oldukça kaydettik.”diye konuştu,
Başarı Hikayeleri konulu konferans paneli sonunda Kaya Grup Lojistik adına Mustafa Kaya’ya başarısından ötürü bir plaket takdim edildi. Ekinlikte Trabzon ABİGEM bir de stant açarak faaliyetlerini tanıttı.