Trabzon Umut Işığı Derneği TTSO da Sergi Açacak

  Yazı Boyutu - 14 +

Çeşitli sosyal yardımlar ile toplumsal çalışmalar yürüten Trabzon Umut Işığı Derneği Yöneticileri Trabzon Ticaret ve Sanayi (TTSO)Yönetim kurulu Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Görüşme’de Umut Işığı bünyesinde topluma kazandırılan bireylerin yaptığı el ürünlerinin TTSO Giriş Katında sergilenmesi ve satışı ile çalışmalara destek olunması kararına varıldı.

Trabzon Umut Işığı Derneği Başkanı Kamil Büyükdağ yoksul ve dar gelirli bireylere yönelik gerçekleştirdikleri eğitimler ile kendilerine beceri ve kazanç sağlayıcı çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Dernek Çatısı altında daha çok kadın ve çocuklara ağırlık verdiklerini belirten Büyükdağ,daha planlı çalışmalara geçilebilmesi için derneğin bir atölye kurma planı olduğunu ve bu projeye destek verilmesini istedi.
Kurulacak atölyede toplumdaki ihtiyaçlı kesime usta usta öğreticiler yönetiminde çeşitli el sanatları ve beceri kazandırıldığını vurgulayan Büyükdağ,eğitimler sonunda ortaya çıkan ürünlerin satışından sağlanan gelirler ile bu bireylerin geçimlerine katkı sağlandığını ve topluma kazandırıldıklarını aktardı.

Bugüne kadar yapılan çalışmalarda altın ve gümüş hasır işlemesi, el işi ev testili üretimlerinin başarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim kurulu başkanı M. Şadan Eren, oda olarak toplumsal çalışmalara her zaman destek olmaya gayret ettiklerini belirterek Trabzon Umut Işığı Derneği’nin çalışmalarını takdirle karşıladığını iletti.

Dernek çalışmalarından yararlanan ihtiyaçlı kesimin üretimlerinin TTSO’nun giriş katında sergilenmesi ve satışını sağlayarak çalışmalara destek olma sözü verdi. Sergi çalışmalarına başlanmasını istedi.