Pazarlama ve Parakende Eğitim Kursu Protokolü İmzalandı.

  Yazı Boyutu - 14 +

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu İletişim Meslek Lisesi arasında pazarlama ve perakende hizmetleri alanında yetiştirme kursları açılmasına yönelik eğitim amaçlı işbirliği protokolü imzalandı.Trabzon Valisi Nuri Okutan ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Şadan Eren’in imzaladığı protokol imza törenine, Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, Okul Müdürleri ve TTSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

“Pazarlama ve Perakende Satış Elemanı Eğitim Kursu”nun yapılan protokol çerçevesinde gerçekleştirileceğini belirten Trabzon Valisi Nuri Okutan, kursun hayırlı olmasını diledi.

 Trabzon’da büyük marketler ve iş merkezlerinin açıldığını anımsatan Vali Nuri Okutan, bu nedenle yeni pazarlama ve parkende satış elemanına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Trabzon Dünya Ticaret Merkezi (TDTM)’nde iş merkezinin de devreye gireceğini kaydeden Okutan, “ Zaman zaman iş adamları ile de görüşüyorum. Nitelikli eleman ihtiyaçlarını bana bildiriyorlar. Açtığımız bu eğitim kursları ile ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz.”dedi.

İşbirliği protokolüne emeği geçen herkesi kutladığını belirten TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Şadan Eren amaçlarının Trabzon’un ihtiyacı olan vasıflı eleman ihtiyacını karşılamak olduğunu söyledi. Başkan Eren, “ Vasıflı eleman arayan iş kesimini işsizleri vasıflı gençler ile bir araya getirmek istiyoruz. Bizim yaptığımız bu iki kesimi örtüştürmektir. Projeye emeği geçen herkesi kutluyorum.”şeklinde konuştu.

 

    Fotoğraf Galerisi