TTSO internet sitesinde yenilikler

  Yazı Boyutu - 14 +

     TTSO-Başkan yardımcısı Namık Somel, bilişim altyapısının giderek geliştiğini yapılan yenilikler ile üyelere ve kamuoyuna daha etkin bir hizmet sunulduğunu söyledi. TTSO’nun internet sitesinde son yeniliklerin haber ve kariyer alanlarını devreye soktuğunu söyledi.
    Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Namık Somel, dördüncü “Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı”nda, “TTSO Web Sayfası ve Bilgisayar Altyapısı” konusunda bilgilendirmede bulundu.

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)’nın internet sayfası yayın hayatına 2000 yılında başladığını anımsatan Somel, günün koşullarına göre dizayn edilen ve üyelere internet üzerinden bilgi aktarmayı amaçlayan  oda internet sitesinin bu tarihten sonra yeni vizyonu ve hizmet anlayışını üyelerine ulaştırmak amacıyla  iki kez revize edildiğini anımsattı

 

Başkan Yardımcısı Somel, bu gün gelinen noktada Trabzon ve Ülkemiz Kamuoyuna, Yabancı ülkelerdeki kullanıcılara, Yerel ve Ulusal Basına, Üyelerimize, Bilgi akışını en etkin şekilde sürdürebilecek bir yapıya ulaştırıldığını söyledi.

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasının bilişim altyapısı’nın

www.ttso.org.tr ana internet sayfası ile birlikte, Yine odamıza ait olan

http://www.trabzonticaret.net    (sanal fuar),

http://www.ticaretgazete.com      (Trabzon Ticaret Gazetesi),

http://www.ttso.org.tr/kariyer

http:// www.trabzonkariyer.net    (işçi-işveren buluşma noktası),

http://projeofisi.ttso.org.tr (dış kaynaklı fonlara yönelik proje hazırlama ve danışmanlık destek sitelerinden oluştuğunu kaydetti.

 

          YENİ HİZMETLER

TTSO’nun bilişim alanında her geçen gün yeni adımlar atmaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Yardımcısı Somel, Sanal Fuar, Ab Proje Ofisi ve Trabzon Ticaret Gazetesine ait internet siteleri daha önceki dönemlerde tamamlanarak üyelerin ve kamuoyunun takdirine sunulduğunu hatırlattı. 

 

          Bu hizmetlere ek olarak başlatılan iki çalışmanın daha tamamlanarak hizmete sokulduğunu bildiren Başkan yardımcısı Somel, şöyle devam etti.

 

           “Mevcut internet sitemiz, yenilenen görüntü ve içeriğine ek olarak, bir internet sitesinin en önemli unsurlarından biri olan güncellik kavramını da artık taşımaktadır.  

19 Eylül 2007 tarihinden itibaren internet sitemiz haberleri ve duyuruları günlük olarak takip edilen, güncel bilgilerin aynı gün içinde aktarıldığı aktif bir site halini almıştır.  

Sitemizin haber bölümü geliştirilerek   2 ana ve 8 alt haberden oluşan bir haber kaynağına dönüştürülmüştür. 

Ana sayfada bulunan bu haberler güncel olarak  yenilenmekte ve sizlerin bilgilerine sunulmaktadır

Sayfada herhangi bir habere tıklandığında yukarıdaki pencere açılacak,  haberin tüm ayrıntıları aynı ekranda görüntülenecektir. Bu ekranda diğer haberlere ait bir liste, geçmiş haberlerin bulunmasını sağlayan bir arama bölümü, özellikle basınımız için habere ait varsa yüksek çözünülürlükte taranmış resimler ve video görüntüleri de yer almaktadır. 

Sitemizin alt bölümünde, Oda duyuruları, genel duyurular, basın duyuruları ile eğitim ve seminerler bölümü yer almakta olup, odamızdaki tüm faaliyetler ve güncel duyurular bu bölümden kamuoyuna sunulmaktadır”

 

          KARİYER ALANI AÇILIYOR

          TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Somel, oda tarafından  yeni hazırlanan bir çalışma da kariyer alanı olduğunu söyledi. Bu bölüm, nitelikli eleman arayan işverenler ile, iş arayan gençlerimizin buluşma noktası olarak düşünüldüğünü belirten  Başkan Yardımcısı Somel,  “  Kariyer alanında, Üyelerimiz için istenilen özelliklerde eleman arama alanı ve İş arayanlar için kayıtlı alanlarda detaylı arama yapabilme özelliği taşıyor.” Şeklinde konuştu.

         Kariyer Sitesinin önümüzdeki hafta aktif halde kullanıma açılacağını belirten Başkan Yardımcısı Somel,  CV Hazırlama Alanında, İş arayanlar, detaylı bilgilerini bu bölüme kolayca bırakarak Özgeçmiş havuzuna katılabileceklerini belirtti

         Eleman Arama Alanı ile de Üyelerimiz de eleman bulmak amacıyla kolayca ilan bırakıp, mevcut eleman ilanlarını ayrıntılarıyla inceleyebileceklerini bildirdi.

 

         DİGER BÖLÜMLER

         TTSO Bilişim altyapısında yeralan bölümler hakkında da  bilgi veren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Somel bu bölümleri şöyle sıraladı :

 

Üye sorgulama:

Unvan, iştigal konusu, şirket yetkilisi, meslek grubuna göre arama yapılarak üye bilgilerine yada üye listelerine rahatça ulaşılmaktadır.

          

         Faaliyet takvimi:

         Bu bölüm sitemize yeni eklenmiştir. Hedefimiz odamızca bilinen organizasyonların bu takvime eklenerek bilgilerinize sunulmasıdır.

          

         Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi :

         İnternet üzerinden kitap taraması yapılabilir. Devlet Planlama Teşkilatı, TOBB, İTO, Devlet İstatistik Enstitüsü’nün  yıllık raporları ve istatistikleri ve Türkiye’nin İllerine ait dokümanlar yukarıda gösterilen rakamların dışında bu bilgilere ek olarak sunulmaktadır.

 

KİTAP:1562
MAKALE:2095
REHBER:205
AB    KONULU YAYINLAR:746
TRABZON’A AİT YAYINLAR: 258

 

      Bilgi Bankası :

      Ülke Raporları, Sektör Raporları, Pazar Araştırmaları, DOKAP, Fire ve Zayiat Oranları, Fuarlar, Raporlar ÜFE – TÜFE Oranları

 

     Ticaret Sicili :

     Ticaret Sicili işlemleri, bu işlemlere ait form ve örnek kararlara ait belgelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.Diğer birimlerimizdeki yapılanma da aynı şekilde işlemektedir.

 

Kayıt İşlemleri

 

Kayıt Silme İşlemleri

Şube Kayıt İşlemleri

Merkez Nakli İşlemleri

Temsil ve İlzam Yetkisi İşlemleri

Adres Değişikliği İşlemleri

Hisse Devri İşlemleri

Sigorta Acenteliği İşlemleri ve Fesih İşlemleri

Ana Sözleşme Değişikliği İşlemleri

Genel Kurul İşlemleri

Tasfiye İşlemleri

 

Siteden ulaşılabilecek diğer bilgiler 

 

TOBB Sanayi veri tabanı

AB Bilgi Bürosu faaliyetleri

İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi     faaliyetleri

KOBİ Bilgi sitesi

İş birliği talepleri

Resmi gazete arşivi

Faaliyet raporu

Hizmet birimlerimize ait işlemler ve bu işlemlere ait formlar

 

 

 

    Fotoğraf Galerisi