Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


“Üyelerimizin istihdama katkısı bizi mutlu ediyor”


18. 06. 2019 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Türkiye’nin ekonomik sıkışıklıktan çıkması için özel sektörün önemli rolü olduğunu belirterek, “Özel sektör üretim ve istihdamı artırdıkça ülkemiz daha fazla kalkınıp gelişecektir” dedi.

Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet coşkusu


14. 06. 2019 Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın da (TTSO) yönetiminde yer aldığı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı.

Arabuluculuk sistemi, iş ve ticari davalarda zaman kaybını önlüyor


13. 06. 2019 İşçi – işveren arasındaki davalar ve ticari uyuşmazlık davalarında arabuluculuk sisteminin kullanılmasının zaman kaybını önlediği vurgulandı.

"Her firma dijitalleşme ve e-ticarete önem vermeli"


08. 06. 2019 08.06.2019, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Üyesi Ahmet Kazaz, dünyadaki ekonomik sıkışıklıktan daha az etkilenmek için firmaların kendi bünyelerinde bazı tedbirler alması gerektiğini vurgulayarak, "Ekonomik krizde bile büyüyen sektörlere baktığımızda firmaların mutlaka dijitalleşme ve e-ticarete yatırım yapmaları gerektiği ortaya çıkıyor" dedi.

“AR-GE’ye ayrılan payı artırmalı, dijital becerileri yüksek işgücü yetiştirmeliyiz”


07. 06. 2019 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan Yardımcısı Mustafa Zihni Serdar, gelişmiş ülkelerde Gayri Safi Milli Hasıla’nın yüzde 4’ünün AR-GE’ye ayrıldığını belirterek, “Türkiye’de bu oran henüz yüzde 1 düzeyinde. Ayrıca bilişim sektöründeki gelişmelere ayak uydurmak için mutlaka dijital becerileri yüksek işgücünü yetiştirmek zorundayız. Bilişim eğitimini, uygulama odaklı alt yaş gruplarına taşıma çalışmalarının özellikle kodlama eğitimlerinin zorunlu hale getirilmesi gerekmektedir” dedi.

TTSO’da bayramlaşma töreni düzenlendi


04. 06. 2019 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni düzenlendi.

Hacısalihoğlu: Su ürünleri sektörüne devlet desteği bekliyoruz


02. 06. 2019 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, bölgede hızla büyüyen ve önemli bir ihracat ürünü haline gelen su ürünleri yetiştiriciliği sektörüne devlet desteğinin artırılmasını beklediklerini söyledi.

HABERLER

İş dünyasına üretim ve ihracat kredisinde iki yeni imkân

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, dünya ekonomisindeki daralmadan Türk iş dünyasının daha az etkilenmesi için iki yeni teşvikin devreye sokulduğunu söyledi....

TTSO Mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Mayıs ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi....

Makine Mühendisliği öğrencileri bitirme projelerini sergiledi

 Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, bitirme tezi olarak hazırladıkları projelerin yer aldığı bir sergi düzenledi....

Hacısalihoğlu: Su ürünlerinde kendi markamızı yaratmalıyız

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, son yıllarda Trabzon’da somon üretiminin ve ihracatının gelecek için umut verici miktara ulaştığını belirterek, “Su ürünlerinde kendi markamızı yaratıp dışa açılmalıyız” dedi....

ING Bank’tan TTSO’ya ziyaret

 ING Bank Trabzon Şube Müdürlüğü görevine atanan Yunus Bayram, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti....

Tanitim Filmi Tanitim Filmi

DUYURULAR


Tanitim Filmi

HİZMETLER

FAALIYET TAKVIMI

ANKET

Size Nasıl Ulaşmamızı İstersiniz?

 

Telefon
Faks
E-mail
Sms
Yüz Yüze