Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İkinci el oto ticaretinde yetki belgesi için son gün 13 Ağustos


16.07.2019, TRABZON, TTSO – İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretini yapanların yetki belgesi alması için son tarihin 13 Ağustos 2019 olduğu belirtildi.

 

Trabzon Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na (TTSO) gönderilen yazıda, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliğin 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlandığı hatırlatılarak, “Yönetmeliğin Geçici 1’inci maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde 13 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden ve bu faaliyetine devam eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos 2019 tarihine kadar yetki belgesi almaları gerekmektedir. Bu itibarla, uygulamada herhangi bir aksamanın yaşanmaması ve olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla, odanıza kayıtlı ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden üyelerin ivedilikle 13 Ağustos 2019 tarihine kadar yetki belgesi almak üzere https://ietts.gtb.gov.tr/ adresi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir” ifadesi kullanıldı.

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ikinci el motorlu taşıt ticaretiyle uğraşan galerici üyelerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için söz konusu işlemi 13 Ağustos tarihine kadar yapmaları gerektiğini vurguladı.