Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Uluslararası Kaya Tırmanış Festivali 31 Ağustos’ta Düzköy’de başlıyor


27.08.2018, TRABZON, TTSO - Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü’nün (TEDAK) kuruluşunun 25’inci yılı anısına 31 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında Düzköy ilçesi Doğankaya Mahallesi’ndeki Şahinkaya Tırmanış Bahçesi’nde 2. Uluslararası Kaya Tırmanış Festivali düzenlenecek.

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destekçileri arasında yer aldığı ve katılımın ücretsiz olduğu 2. Uluslararası Kaya Tırmanış Festivali kapsamında Şahinkaya bölgesinde tecrübeli dağcılar ve kaya tırmanışçılarının da katılacağı serbest tırmanışlar, workshoplar ve çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

 

HACISALİHOĞLU: ÖNEMLİ BİR TURİZM HAREKETİ

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, tırmanış aktivitelerinin dünyada çok önemli bir turizm hareketi yarattığını belirterek, “Düzköy ilçemiz sınırları içinde bulunan Şahinkaya da tırmanış aktiviteleri için dünyanın önemli bölgeleri arasında yer alıyor. Trabzon’da ve bölgemizde turizmi 12 aya yaymak ve çeşitlendirmek adına dağcılık ve kaya tırmanışı gibi dünyada büyük ilgi gören aktivitelere önem veriyor ve bu konuda yapılan çalışmaları destekliyoruz. Tüm sporseverleri de Düzköy’deki bu etkinliği izlemeye ve katılmaya davet ediyoruz” dedi.