Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerle kutlandı


30.08.2017, TRABZON, TTSO – 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yılı Trabzon Valiliği önündeki törenlerle kutlandı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlama programına Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Garnizon Komutanı Albay Osman Akyıldız, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, CHP Milletvekili Haluk Pekşen, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, sivil ve askeri protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, Vali Yavuz Şeref Defteri’ni imzaladı. Törenler, Valilik makamında tebriklerin kabulü, resmi geçit ve çeşitli gösterilerle devam etti.

 

“MİLLETÇE BÜYÜK KAZANIMLAR ELDE EDİLDİ”

 

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren ile TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yılı nedeniyle yayınladıkları mesajda şu ifadeleri kullandı:

 

“Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Anadolu’da başlayan Kurtuluş Savaşı, yedi düvele karşı verildi. Bu savaşta bir milletin özgürlük mücadelesi ‘ya istiklal ya ölüm’ sözleri ile ölümsüzleşerek, 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandırıldı.  Milletçe büyük kazanımlar, vatanın her karış toprağı savunularak elde edildi. Bugün 95’inci yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos zaferi, milletimizin geleceğinin yanı sıra birçok mazlum millete de bağımsızlık yolunu açmıştır. İş camiası olarak yakın tarihimizin bu en şanlı gününün yıldönümünü büyük sevinçle kutluyoruz. Şanlı tarihimizden alınan güç ve kuvvetle asil milletimiz bugün de terör örgütlerine karşı mücadelesini vermektedir. Bu vesileyle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.