Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Trabzon Uluslararası Film ve Kültür Sanat Festivali 16 Ağustos’ta başlayacak


08.06. 2017, TRABZON, TTSO – Trabzon’da 16-26 Ağustos tarihleri arasında Uluslararası Film ve Kültür-Sanat Festivali düzenlenecek.

 

Festivalle ilgili olarak İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan, Anadolu Eğitim, Kültür ve İrfan Derneği Başkanı Asım Aykan, Festival Genel Koordinatörü İlhan Kantoğlu, Festival Direktörü Ruhi Semiz, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

 

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan, kültür ve sanat kenti Trabzon’a film festivali kazandırmak için yola çıktıklarını ve kentin tüm dinamiklerinin desteğini almak istediklerini vurguladı. Çağlayan, festivalin ilk yılının temasını gençlik ve spor filmleri olarak belirlediklerini, ayrıca kısa metraj ve belgesel konularında da katılımların kabul edileceğini söyledi.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise, Trabzon’un her konuda gelişimine destek verdiklerini, kültür ve sanat faaliyetlerinin de kentin gelişmesinde önemli katkısı olduğunu vurguladı.