Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Novotel’den TTSO’ya ziyaret


08.06.2017, TRABZON, TTSO – Trabzon’da faaliyet gösteren Novotel Genel Müdürü Tuncay Beyaz ve Satış Müdürü Emrah Bekaroğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen Novotel yetkilileri, turizm sezonuyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 

NOVTART HEDİYE ETTİLER

 

Ziyaret sırasında Genel Müdür Tuncay Beyaz, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’na, Novotel pastane şeflerinin Trabzon ürünlerinden ürettiği yeni tatlı Novtart hediye etti. Genel Müdür Tuncay Beyaz, ligarbadan yapılan Novtart’ı satışa da sunduklarını belirterek, yapılışını kısaca şöyle anlattı:

 

“Karadeniz yaylalarında dalından özenle toplanan ligarbalar güneşte kurutulduktan sonra marmelat haline getirilir. Ligarba marmelatına Karadeniz fındığı ve mis kokulu meşhur Vakfıkebir tereyağı ile esmer şeker ilave edilir. Sonrasında Akçaabat’ın altın sarısı balkabağı, ceviz şekerlemesi katılarak krema haline getirilir. Ligarba marmelatı ve balkabağı kreması ile özenle hazırlanan karışım, tart hamurunun üzerine sürülür. Özel karışımla oluşturulan çikolata harmanı ve çay aroması eşliğinde tatlandırılarak hazırlanan krema ile Novtart tamamlanır.”