Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Piyasaya nefes aldıran kredi


08.02.2013, TRABZON – TTSO, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) arasında oda üyelerine yönelik olarak kredi protokolü imzalandı.


TEB Trabzon Şube Müdürü Suat Güz ile TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu arasında imzalanan protokol piyasaların ihtiyaç duyduğu kredi darlığına nefes aldıracağı vurgulandı. Başkan Hacısalihoğlu Türkiye Ekonomi Bankası ile imzalanan protokolün oda üyelerine uygun koşullarda kredi olanağı sağladığını söyledi. Bankanın genel müdürünün Trabzonlu olduğunu anımsatan Hacısalihoğlu, “ Her zaman Trabzon’a ve üyelerimize destekte bulunuyor” dedi.


Hacısalihoğlu, imzalanan sözleşmenin amacının, banka tarafından belirlenen özel koşullar dâhilinde oda üyelerine aylık taksit ödemeli, ticari nakdi kredi ve gayri nakdi kredi kullandırılması olduğunu ifade etti.


TEB Trabzon Müdürü Suat Güz’de yaptığı konuşmada, kredi kullanmak kadar kullanılan kredilerin geri ödenmesinin de önemli olduğuna işaret ederek etti. Törene, TEB’den Ahmet Ünver, TTSO’dan  Adnan Sağlam, İsmail Öztürk, Erkut Çelebi, Tolga Avcı ve Genel Sekreter Hakan Gürhan katıldı.