Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TTSO Denizbank ile 72 ay vadeli kredi anlaşması yaptı. Başkan Hacısalihoğlu: Kredi kullanmayan iş adamı kalmadı.


01.07.2010, TRABZON – TTSO  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Denizbank ile 72 vadeli kredi protokolünü imzaladı. TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ile Denizbank Değirmendere Şube Müdürü Fatma Gülen Yamak’ın imza aldığı protokole göre oda üyelerine 72 ay vadeli kredi imkanı sağlandı.

Başkan M.Suat Hacısalihoğlu, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, piyasa koşullarının altında oda üyelerine kredi imkanı sağlandığını bildirdi. Denizbank ile var olan protokolün piyasa koşullarına göre yenilendiğini ifade ederek, “ Denizbank ile yaptığımız oda üyelerimizi için kredi protokolü özünde 72 ay vadeli ticari ve tüketici kredilerini kapsamaktadır. Amacımızı üyelerimizin kriz ortamındın çıkabilmek için ihtiyaç duyduğu finansmana kolaylıkla ulaşabilmesine katkı vermektir.”diye konuştu.

Denizbank’ın Trabzon ve Degirmendere şubeleriyle hizmet verdiğini ifade eden Değirmendere Şube Müdürü Fatma Gülen Yamak, bir yıl önce imzalanan anlaşmamanın piyasa koşullarına uyumlaştırılarak yenilendiğini aktardı. Trabzon esnafının yanında olduklarını, TTSO ile yapılan kredi protokolü ile piyasa koşullarının altında kredi kullandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Kredi protokolü imza törenine katılan basın üyelerinin sorularını yanıtlayan TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu,  kredi kullanmayan iş adamının ve işletmenin kalmadığını anımsattı. TTSO’nun bankalar ile yaptığı görüşmelerde piyasa koşullarının altındaki oranlarda oda üyelerine kredi kullandırma olanağı sağladığını bildirdi.

Kriz ortamının devam ettiğini , piyasanın durgun ve sıkışıklığından en çok esnaf, tüccar ve iş adamının etkilendiğini ifade eden Başkan Hacısalihoğlu,” Oda olarak biz faiz oranlarını rekabet ortamında üyelerimiz lehine aşağı çekmek arzusundayız. Bankalarımızda  oda üyelerimize bazı özel kredi olanakları sağlıyorlar. Bunun yanında kredilerin vadesinin uzatılması da önemlidir.”dedi.

Mevcut koşullar nedeniyle birçok işletme ve iş adamının kırmızı çizgiye takıldığını kredi kullanma imkanlarının bulunmadığını aktararak, “Bu tür üyelerimizin önünün açılmasını bankalardan talep ediyoruz. Bu işletmelerin kurtulması için çok özel kredilere ihtiyaç bulunmaktadır. Bazı üyelerimizin kurtarılabilecek durumda olması bizim bu tür protokoller ve ile kredi anlaşmaları yapmamıza neden oluyor.”diye konuştu.