Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TTSO- Ziraat Bankası İle Çok Düşük Faizli Kredi Protokolü İmzalandı.


26.03.2009,TRABZON-TTSO Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Ziraat Bankası Arasında yapılan çok düşük faizli kredi protokolü imzalanarak uygulamaya girdi. Bugün (26 Mart 2009 ) tarihinde yapılan kredi protokolü Ziraat Bankası Karadeniz Başkanı Mehmet Emiroğlu ile TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu tarafından imzalandı. İmza törenine Bankanın Trabzon Şube Müdürü Uğur Akdeniz ve Krediler Müdürü Halil Yüksel, TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman, Muhasip Üye Adnan Sağlam, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Öztürk, Tolga Avcı ve Genel Sekreter Hakan Gürhan katıldı.

Kredi protokolü imza töreninde yaptığı açıklamada TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, piyasada yaşanan finansman sıkıntısına karşı önlemler almaya çalıştıklarını vurguladı. Bu amaçla üyelerine destek olmak amacıyla daha önce Halkbankası ile protokol yapıldığını anımsattı.

Başkan Hacısalihoğlu, Ziraat Bankası ile yapılan protokol gereği, TTSO’nun kendi kaynağından 1 milyon TL’yi üyelere çok düşük faizle kullandırılmak bankaya aktardığını bildirdi. Kredinin asgari 5 bin ve azami 20 bin Tl aralığında, 6 ay vade ile aylık yüzde 1.03, yıllık 12,40 faizle kullandırılacağını söyledi. Bankanın ayrıca kredi aşamasında yüzde 1.5 komisyon ve 150 bin Tl dosya parası alarak en uygun koşullarda kredi sağlandığını bildirdi.

Kredinin ilk etap da KOSGEB’ten cansuyu kredisi kullanmayanlara öncelik tanınacağını vurgulayan Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, yine aynı şekilde, döviz büroları ve kooperatiflerinde kredi olanağından yararlanamayacağını aktardı.

Başkan Hacısalihoğlu, oda üyelerinin az da olsa finansman sorunlarının aşılmasına katkı verilmesi için yürütülen çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

ZİRAAT BANKASI KARADENİZ BÖLGE BAŞKANI MEHMET EMİROĞLU

Kredi Protokolü imza töreninde Ziraat Bankası Karadeniz Bölge Başkanı Mehmet Emiroğlu’da hazırlanan kredi paketinin piyasa koşullarının göre yüzde 50 daha indirimli olduğunu söyledi.

Kriz ortamında TTSO ile yapılan anlaşmada oda üyelerine destekte bulunduklarını vurguladı. Başkan Mehmet Emiroğlu, diger yandan TTSO ile Ziraat Bankası arasında daha önce imzalanmış olan kredi protokolünün de yenilenerek devam ettiğini bildirdi.

Ziraat Bankası Karadeniz Bölge Başkanı Mehmet Emiroğlu, kredinin Trabzon’da Of Ziraat Bankası hariç diğer şubeler tarafından uygulamaya konulduğunu aktardı.

TTSO ZİRAAT BANKASI DESTEK KREDİSİ

KULLANDIRIM KOŞULLARI

ÜST LİMİT : 20.000 TL
VADE : 6 AY
FAİZ ORANI : 1.033
KOMİSYON : % 1.5
DOSYA ÜCRETİ : 150 TL

20.000 TL'NİN AYLIK TAKSİDİ : 3.461 TL
FAİZ : 766 TL