Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mesleki Eğitim ve İstihdamın geleceği konuşuldu


21.12.2017, TRABZON, TTSO - Ortahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Eğitim ve İstihdam: Trabzon İli Mesleki Eğitim ve İstihdamının Bugünü ve Geleceği Çalıştayı’nda, çeşitli kurumlar tarafından mesleki eğitim ve istihdamla ilgili yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilecek projeler anlatıldı.

 

KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve panele, İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin, KOSGEB Trabzon Müdürü Muhammet Mustafa Kurt, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Bektaş, MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan, KTÜ Araklı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Çebi Bal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz, TSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Oyman ve TESOB Eğitim Müdürü Erhan Eroğlu konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar, Trabzon’da mesleki eğitim ve istihdam konusunda yapılan çalışmalar ve projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

TTSO Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Bektaş konuşmasında, “Eğitimi bu alanın uzmanı, teorisyeni ve akademisyenine bırakmak zorundayız. Onların yaratacağı sistematik ışığında eğitimi baştan aşağı bilim temelinde yeniden yapılandırmak zorundayız” dedi. Bektaş ayrıca TTSO’nun eğitim ve istihdamla ilgili yürüttüğü çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.