Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

I. Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Malzeme Sergisi

 


Savunma Sanayi hemen hemen tüm sektörleri içine alan ve hiçbir zaman krizlerden etkilenmeyen bir alan olma özelliği ile ülke ekonomisi için son derece büyük önem teşkil etmektedir.
Savunma sanayinde dışa bağımlılığı ve yurt dışı kaynak kullanımını azaltmak, yerli sanayi istihdamını desteklemek, Türk sanayinin de kalite ve standart açısından daha yüksek noktalara ulaşmasını sağlamak amacıyla Donanma Komutanlığı tarafından 1997 yılından bu yana altı kez Donanma Komutanlığı Malzeme Sergileri düzenlenmiştir.
Söz konusu sergilerde Donanma Komutanlığı tarafından yurtdışından temin edilmekte olan her tür malzeme sergilenmiş, sergiyi ziyarete gelen sanayiciler ile bu malzemelerin temini hakkında görüşülerek birlikte çalışma imkanları arttırılmıştır.
Sergilerde bugüne kadar toplamda 9 bin 665 malzeme sergilenmiş; bunlardan 3 bin 340’ının yerlileştirilmiş, 9 bin firma tedarikçi olarak kayda alınmış, toplamda 11 milyon olarlık tasarruf sağlanmıştır.
TOBB koordinasyonunda, ilk kez bu sene Kara, Deniz, Hava, Sahil Güvenlik ve Jandarma Komutanlığı olmak üzere tüm kuvvet komutanlıklarının katılımlarıyla 07 – 17 Ekim 2009 tarihleri arasında, İzmir Fuarı 4 No’lu holde “1. Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Malzeme Sergisi” gerçekleştirilecektir.
 

Detaylı Bilgi İçin:
Proje Geliştirme ve Eğitim Bürosu
Nurhan BAYAZIT
Tel                   : 0232 – 455 29 62
Faks                : 0323 – 483 29 26