Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İklim Değişikliği Konferansı

 


22-23 Ekim tarihlerinde Birleşmiş Milletler(BM) Ekonomik ve Sosyal İşler Dairesi (UN-DESA) ve Hindistan Hükümeti tarafından ortaklaşa olarak ‘Delhi High-level Conference on Climate Change: Technology Development and Transfer’ başlıklı bir konferansın düzenleneceği bildirilmektedir.
Söz konusu konferansa ilişkin davet mektubunun örneği ve programın içeriği ekte sunulmuş olup, bahse konu konferansa, Bakanların ve yüksek düzeyli hükümet temsilcilerinin yanı sıra, BM organlarının yüksek düzeyli temsilcileri, iklim değişikliği müzakerelerine katılan uzmanlar, sanayi sektörü ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler ile akademisyenlerin katılım sağlamaları beklenmektedir.
Anılan konferansa katılımın 31 Temmuz 2009 tarihine kadar,
‘DelhiConference@un.org’ elektronik posta adresi aracılığıyla UN-DESA’nın Sürdürülebilir Kalkınma Birimi’ne iletilmesi gerektiği, konferans yeri ve konaklamaya ilişkin bilgilere ise, ‘www.newdelhicctechconference.com’ internet adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.
Ayrıca , söz konusu konferansa katılım için Dışişleri Bakanlığının  (tel: 0312 292 16 30-31, Faks: 0312 287 16 48) bilgilendirilmesi gerekmektedir.