Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

STÖ'lerden teröre ortak kınama

 


 

Son dönemde artan, Ülkemizin sarsılmaz birlik ve bütünlüğünü bozmayı hedefleyen terör olayları ülkemize ve milletimize telafisi mümkün olmayan çok büyük acı ve kayıplar yaşatmaktadır.

Şiddet ve terörü amaçlarını gerçekleştirmek için bir yöntem olarak benimseyenlerin, ülkemiz üzerinde sürdürdükleri tehlikeli oyunları ne yazık ki hala devam etmektedir.

Yaşanan tüm bu üzücü olaylara rağmen Türk milleti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada barış için, yaşanabilir bir dünya ve aydınlık bir Türkiye için eskisinden de daha güçlü, dimdik ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir güç Türkiye'nin milli ve coğrafi bütünlüğünü ve üniter yapısını koruma kararlığımızın önüne geçemeyecektir.

Bu menfur olaylar, barıştan ve beraberlikten yana olan biz demokrasi güçlerini yıldırmayacaktır. Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne inanan bizler, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma azmi ve kararlığı içerisinde her zaman zor işlerin altından kalkmayı başarmışızdır.

Uzun bir süredir ülkemizin kanayan yarası olan terör sorunun bir tehdit unsuru olmaktan çıkarılması için, terörle mücadelede bugüne kadar gösterilmiş olan kararlılık ve hassasiyetin taviz verilmeden sürdürülmesi gerekmektedir. Bu yaranın askeri ve sivil mücadeleyle sona erdirilmesi hepimizin en büyük arzusudur.

Demokratik değerlere ve ülke bütünlüğüne sahip çıkan ekonomiyle ilgili Meslek Kuruluşları olarak; teröre karışan, terörizme arka çıkan iç ve dış mihrakları, ülkemize yönelik terörist saldırıları nefretle kınıyoruz.

Hayatını kaybeden askerlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, milletimize ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını yürekten paylaşıyoruz.

 

 

Şadan EREN

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Halil İbrahim KALFAOĞLU

Trabzon Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı

 

 

 

Sebahattin ARSLANTÜRK

Trabzon Ticaret Borsası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN

Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği

Başkanı